fotobudka na wesele

Planowanie przyjęcia weselnego to sztuka zaawansowanego zarządzania czasem. Ślub o 16:00, pół godziny na przejazd do restauracji, obiad o 18:00, podziękowania dla rodziców o 20:00… Waszym celem jest zadowolenie gości, toteż nie chcecie, żeby godzinami czekali na kolejne punkty programu. Sporo trudności wiąże się przede wszystkim z ustaleniem pory zabaw weselnych. Najlepsza okaże się godzina, kiedy wszyscy są już nieco rozbawieni, ale zmęczenie jeszcze ich nie pokonało. Tylko jak ją rozpoznać? Jeżeli nie jesteście pewni, kiedy rozpocząć część rozrywkową, wybierzcie atrakcję obecną na sali weselnej przez dłuższy czas – profesjonalną fotobudkę.

Od teorii do praktyki. Ile trwa jedna sesja w Light Ring?

Oferowana przez nas fotobudka przyjeżdża do Was na kilka godzin. W zależności od wybranego pakietu pozostaje dostępna przez 3 lub nawet 6 godzin. Tylko na który się zdecydować? Najlepiej sprawdzić, ile czasu potrzebujecie na wykonanie jednej sesji zdjęciowej. W jej ramach powstaje jedna albo cztery fotografie, a przed każdym kolejnym zdjęciem zebrani mają 5 sekund na przebranie się i ponowne ustawienie naprzeciwko obiektywu. Następnie należy poczekać na wydruk kopii (oczywiście jeśli chcecie od razu udostępnić fotografie w mediach społecznościowych, ten czas się wydłuża). W przypadku wybrania jednego zdjęcia drukuje się jedna odbitka, a pakiet 4 zdjęć oferuje drukowanie w listkach po 2 sztuki.

Łatwo więc obliczyć, że na sesję trzeba przeznaczyć do półtorej minuty. Przemnóżcie ten wynik przez liczbę gości i zostawcie margines kilku chwil dla niezdecydowanych. W rezultacie otrzymacie plus-minus 40 sesji w ciągu 60 minut. A przecież wiele osób zechce powtórzyć zdjęcia! Dlatego, gdy fotobudka na wesele ma być na nim główną atrakcją, dobrze jest zarezerwować odpowiednią ilość czasu na jej wystawienie. W przypadku niewielkiej liczby gości wystarczą 3 godziny, a jeśli spodziewacie się liczniejszej grupy, świetnym rozwiązaniem będzie opcja sześciogodzinna. Można też dowolnie wydłużać ten czas o kolejne godziny.

Zostało jeszcze jedno, zasadnicze pytanie: o której zacząć zabawę

Na samym początku zastanawialiście się, jaka pora okaże się odpowiednia do zaprezentowania atrakcji. Teraz pora powrócić do tego aspektu. Wiecie już, na jak długo chcecie wynająć fotobudkę, trzeba ją więc „wpasować” w program wesela. Nasze doświadczenie mówi, że najlepsza chwila na rozstawienie sprzętu to dwie godziny po przybyciu na salę. Goście są już najedzeni, życzenia złożone, pierwszy taniec za Wami, a na parkiecie widać sporo ludzi. Standardowe przyjęcie weselne rozpoczyna się mniej więcej o 17:00, zatem godzina 19:00 będzie idealna na inaugurację zabawy z fotobudką Light Ring. Natomiast optymalna pora jej zakończenia to północ, gdy uwaga zebranych kieruje się na tradycyjne oczepiny.