Każdej parze młodej zależy na tym, aby goście na ich weselu bawili się jak najlepiej i jak najdłużej wspominali tą wyjątkową noc. W związku z tym wiele par zapewnia na swoich weselach dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest gifbudka. W artykule wyjaśnię co to takiego i dlaczego może być weselnym strzałem w dziesiątkę.

Kiedyś największą atrakcją na weselu były konkursy organizowane przy okazji obrzędu oczepin, później modne stało się kręcenie teledysków, w których goście mogli pokazać swoje umiejętności aktorskie, pokazy barmańskie lub taneczne, a także sztuczne ognie. Ostatnio popularne stały się fotobudki, w których goście mogą sobie zrobić i od razu wydrukować zabawne zdjęcia. Gifbudki są rozwinięciem tej idei.

Czym jest gifbudka?

Nim wytłumaczę czym jest gifbudka, przybliżę nieco samo pojęcie gifa. To nic innego jak cyfrowy format obrazu, który pozwala na tworzenie animacji (kilka klatek w jednym pliku). Grafiki wykonane w taki sposób przedstawiają znacznie więcej niż tradycyjne zdjęcia. Gifbudka jest urządzeniem przeznaczonym właśnie do wykonywania takich animacji.

Z klasyczną budką, do której się wchodzi, ma niewiele wspólnego. Urządzenie jest estetyczne, zajmuje mało miejsca i można ustawić je w dowolnym miejscu, co sprawia, że jednocześnie zmieści się przed nim kilka, a nawet kilkanaście osób.

W jaki sposób działa gifbudka?

Wystarczy, że staniesz przed nią sam lub w towarzystwie i wykonasz GIF-a (co się na nim znajdzie to tylko kwestia Twojej kreatywności). Następnie możesz udostępnić go na portalach społecznościowych lub wysłać na dowolny numer telefonu.

Gifbudka na wesele to niezwykła atrakcja

Tego typu atrakcja może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych podarunków wręczanych gościom weselnym. Po co rozdawać słodycze, figurki czy innego rodzaju bezsensowne drobiazgi? Lepiej dać gościom możliwość stworzenia sobie doskonałej pamiątki.

W jaki sposób dodatkowo urozmaicić zabawę przed gifbudką? Zapewnić gościom rekwizyty, z których będą mogli korzystać podczas tworzenia swoich GIF-ów. Kolorowe peruki, okulary, maski, sztuczne wąsy, wesołe kostiumy? Wszystkie chwyty dozwolone!

Zobacz jeszcze naszą drugą propozycję – fotobudka na wesele

Ile to kosztuje?

Wszystko brzmi świetnie, ale trzeba omówić też kwestię, która wielu parom spędza sen z powiek, czyli koszty.

W zależności od lokalizacji koszt wynajęcia gifbudki na kilka godzin wynosi 1000-2000 zł. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć ją krótszy czas i w ten sposób zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Moim zdaniem gifbudka na wesele to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie gościom doskonałej zabawy, mimo nie najniższych kosztów. Wspólnym wygłupom przed gifbudką z pewnością nie będzie końca. Nikt nie przejdzie obojętnie obok takiej atrakcji!

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Graphics_Interchange_Format